5
Vite garanci *
në të gjitha modelet
SEAT

SEAT

Leon

Një histori krejt tjetër

Një histori krejt tjetër

Përshpejtimi (0-100 km/h)
7.5 s
Teknologjia
Sistemi i navigimit 10".
SEAT Leon
Joshëse brenda

Drejtim inteligjent, me performancë dinamike dhe dizajn elegant e të hollë.

Pikat kryesore

Shijoni një koncept krejtësisht të ndryshëm. Falë pamjes së re, teknologjisë së gjeneratës së re dhe rehatisë.

Dizajn
Drita e plotë LED e pafundësisë

Dritat e pasme me stil, të vazhdueshëm.

Sedilje sportive Dinamica
Ulur më rehat se të tjerët

Shijoni sediljet Dinamica në çdo udhëtim dhe rehatohuni. Shijoni udhëtimin në sediljen e rehatshme sportive me mbulesë mikrofibër Dinamica®.

Performanca me e-TSI
Më të fortë së bashku

I mbështetur nga bateria 48V, ju rritni performancën e motorit me benzinë ​​dhe ulni konsumin! Një bateri litium-jon ruan energjinë e rikuperuar gjatë frenimit.

Asistent drejtues i parkimit
Mbajeni automjetin të parkuar për ju

Parkimi në qytet është i vështirë. Por jo me asistentin e parkimit dhe kamerën mbrapa. Kjo do të thotë që ju mund të parkoni lehtësisht edhe në hapësirat më të ngushta.

Dizajn

Linja dinamike dhe një sistem unik ndriçimi. Përjetoni një udhëtim shumë të veçantë çdo herë.

Dizajni i jashtëm
Stili, sofistikimi dhe hijeshi. Gjithçka që ju nevojitet për të arritur në mënyrën tuaj unike.

Disqe aliazh 18" "FR Performance"

Feneri i plotë LED "HIGH"

Këllëf pasqyre prej karboni

Gazi i kromuar mbulon majtas dhe djathtas

Dizajn

Hyr brenda. Me një hapësirë të brendshme sportive, tapiceri me cilësi të lartë dhe teknologji inovative.

Paneli i orientuar nga shoferi.

Timoni sportiv prej lëkure.

Sedilje sportive Dinamica®.

Tavan panoramik

Teknologji & Komfort

Të rehatshme dhe praktike - kudo që të shkoni: më e mira në teknologjinë e avancuar, e integruar nga ekspertë.

Drita e mirëseardhjes

Sa herë që ndizni SEAT Leon, një përshëndetje "Hola!" do të projektohet në dysheme për t'ju mirëpritur.

Ndriçim ambienti i brendshëm LED i gjithanshëm

Një dritë atmosferike që ofron sinjale të rëndësishme vizuale: pulson kur hapet një derë dhe ju paralajmëron kur një automjet ose objekt është në pozicion të verbër.

Drita LED Infinity

Lëvizni me hijeshi vërtetë hipnotizuese me dritën e pasme LED Infinity.

Kabinë dixhitale

Të gjitha informacionet tuaja në vendin e duhur. Kabina dixhitale e personalizueshme 10,25″ ju lejon të zgjidhni cilat të dhëna ose aplikacione dëshironi të shfaqen.

Siguria

SEAT Leon është i mbushur me teknologjinë më të fundit të sigurisë në mënyrë që të mund të relaksoheni dhe të shijoni udhëtimin.

Siguria me 5 yje

Jeni në duar të sigurta - SEAT Leon ka marrë një çmim për sigurinë me 5 yje Euro NCAP.

Kontrolli i udhëtimit parashikues adaptiv

Asistenti njeh rreziqet para jush dhe, nëse është e nevojshme, korrigjon në mënyrë gjysmë autonome rrjedhën e SEAT Leon tuaj.

Ndihmë për drejtimin e automjetit

Ju jeni në duar të sigurta! Me teknologjitë inovative të asistencës së shoferit që njohin në mënyrë intuitive rrugën për ju dhe ju udhëheqin në mënyrë të sigurt në çdo kthesë.

Alarmi për trafikun e pasmë

Kur dilni mbrapa nga një vend parkimi, Rear Traffic Alert ju jep një alarm zanor dhe një tregues vizual nëpërmjet ndriçimit të ambientit nëse ka një automjet ose objekt direkt pas jush.

Airbag

Siguria ku mund të mbështeteni. Sistemi i përmirësuar i airbagëve të SEAT Leon është krijuar për t'ju mbrojtur nga çdo kënd.

Mehr zu SEAT Airbags

SEAT CONNECT

E gjithë bota juaj është gjithmonë e lidhur. Qëndroni të lidhur me SEAT CONNECT.

Siguria dhe Shërbimi

SEAT CONNECT me funksionin e thirrjes së emergjencave ju lidh automatikisht me ne nëse është e nevojshme.

Akses në distancë

Shërbimet në distancë në telefonin tuaj inteligjent: Kyçni dhe zhbllokoni SEAT LEON ose zbuloni se ku e keni parkuar atë. Përpara se të niseni, mund të rregulloni temperaturën e brendshme* ose të kontrolloni statusin e automjetit.

Infoargëtimi Online

Merrni përditësimet më të fundit për sistemin tuaj të navigimit, online dhe në kohë reale nëpërmjet SEAT CONNECT. Plus, shijoni shërbimet e transmetimit si Apple Music dhe Tidal në lëvizje.

Aplikacioni SEAT CONNECT

Përfitoni më shumë nga jeta me shërbimet e lidhura pa probleme në telefonin tuaj. Mbani gjurmët e gjendjes së automjetit tuaj nga distanca me aplikacionin SEAT CONNECT.

Aksesorë

Çfarë tjetër mund t'i shtoni një makine që ka gjithçka? Vetëm ato shtesa unike që e bëjnë vërtet makinën tuaj.

Tavani

Jepini SEAT Leon tuaj një prekje sportive. Spoileri i tavanit optimizon aerodinamikën për më shumë performancë.

Hapësirë për biçikleta

E lehtë për t'u ngjitur. E fortë dhe fikse. Me raftin e biçikletave SEAT ju mund ta lidhni biçikletën tuaj me SEAT, në mënyrë që të niseni në aventurën tuaj të radhës në një kohë të shkurtër.

Mbulesa e sediljes

Mbroni sediljet tuaja: me mbrojtje të cilësisë së lartë kundër gërvishtjeve dhe qimeve të kafshëve, aromave dhe lagështisë.

Shirit anësor të derës

Dizajn perfekt. Kjo shtesë përmirëson SEAT Leon tuaj!

Tapeti i kthyeshëm i bagazhit

Përshtatur posaçërisht për SEAT Leon tuaj. Ky dyshek i kthyeshëm i qëndrueshëm dhe i papërshkueshëm nga uji mbron bagazhin tuaj. Me tapet të qëndrueshëm në njërën anë dhe sipërfaqe gome të qëndrueshme në anën tjetër.

Cili është i juaji?
Ashtu siç ju pëlqen
  • Ndjenja bashkëkohore urbane
  • Ndjeni nxitimin