5
Vite garanci *
në të gjitha modelet
Der SEAT

Der SEAT

Ateca

Lebe groß

Lebe groß

Përshpejtimi (0-100 km/h)
7,0 s
SUV urban
I gjatë, i guximshëm, tërheqës.

Merrni hapësirën që ju nevojitet.

Veçoritë

Zbuloni nivelin tjetër të teknologjisë, dizajnit dhe komoditetit në SEAT Ateca.

Dizajni
Grilë e përparme

Grila e madhe e përparme bie në sy.

Teknologjia
Sistemi i navigimit 9.2”.

Ekrani është i ndarë në tre zona për të shfaqur njëkohësisht të gjithë informacionin që ju nevojitet gjatë vozitjes.

Siguria
Kabinë dixhitale me Asistencë udhëtimi

Mbani një sy në të gjithë rrugën me një ndihmës drejtimi që rregullon shpejtësinë tuaj me trafikun duke ju mbajtur të sigurt në korsinë tuaj.

Siguria
e-Call

Ateca juaj telefonon shërbimet e urgjencës.

Dizajni

Linja të theksuara, pamje të mprehta. Gati për çdo sfidë. Pavarësisht se çfarë terreni.

Dizajni i jashtëm

Një grilë e madhe e përparme dhe fenerë 100% LED përpara dhe pas. Detajet e argjendta dhe veshjet e sofistikuara të shkarkimit kompletojnë pamjen.

Rrima aliazhe të lehta 19 inç në dizajne të ndryshme

Pjesa e përparme emocionuese me fenerët 100% LED

Mbulesat e shkarkimit me kornizë

Çati panoramike prej xhami

Dizajni

Detajet e argjendta brenda dhe jashtë i japin një bukuri të sofistikuar.

Dizajn i brendshem

Komoditet, hapësirë ​​dhe stil. Gjithçka që ju nevojitet, pikërisht ashtu siç dëshironi.

Timoni ergonomik me shumë funksione

Profilet e drejtimit të SEAT për çdo gjendje rruge

Sistemi i navigimit me ekran me prekje

Sedilje lëkure të zeza

Teknologji & Komfort

Teknologji e avancuar për të mbajtur gjithçka të funksionojë pa probleme, në mënyrë që të përfitoni sa më shumë nga udhëtimi juaj.

Teknologjia me valë

Karikoni telefonin inteligjent në djepin e karikimit me induksion dhe lidheni atë nëpërmjet sistemit të informacionit argëtues me funksionin Full Link me valë.

Njohja e zërit

Tregojini SEAT Ateca tuaj se ku doni të shkoni. Zgjidhni muzikën tuaj të preferuar, bëni telefonata ose aktivizoni sediljet me ngrohje. Aktivizoni bashkë-pilotin përfundimtar me shtypjen e një butoni ose duke thënë "hola hola".

Kabinë dixhitale PLUS

Kabina dixhitale e SEAT 10,25 inç është e ndarë në tre zona që mund të konfigurohen individualisht për funksionim më të lehtë dhe shikueshmëri më të mirë.

Fenerët e plotë LED

LED të plota të fuqishme përpara dhe mbrapa. Ndriçoni rrugën me stil.

Siguria

Largon stresin nga ju, kështu që ju mund të përqendroheni plotësisht në rrugën para jush.

Sistemi para përplasjes

Sistemi para përplasjes parashikon përplasjet e afërta dhe përgatitet për goditjen duke shtrënguar rripat e sigurimit dhe duke mbyllur të gjitha dritaret.

Sensori i pikës së verbër

Sensorët zbulojnë automjetet dhe përdoruesit e tjerë të rrugës në pikën tuaj të verbër dhe ju paralajmërojnë përpara se të ndërroni korsinë për të shmangur një përplasje.

Ndihma e përparme

Ndihma e përparme zbulon dhe ju paralajmëron me një sinjal vizual ose akustik nëse një automjet përpara frenon papritur, në mënyrë që të mund të ndaloni gjithmonë në distancën e duhur.

Asistent i shpejtësisë adaptive, parashikuese

Në kombinim me sistemin e navigimit, asistenti njeh kufijtë e shpejtësisë dhe rrjedhën e rrugës. Ai rregullon shpejtësinë tuaj duke ju mbajtur një distancë të sigurt nga trafiku përpara.

Ndihmë udhëtimi

Kombinimi i sigurisë dhe efikasitetit për ta bërë çdo udhëtim më të rehatshëm dhe më të lidhur. Përveç shpejtësisë, ai gjithashtu mban gjurmët.

SEAT CONNECT

Gjithmonë i lidhur: SEAT CONNECT ju lejon të përfitoni më shumë nga Ateca juaj dhe nëse ndodh diçka gjatë rrugës, shërbimet e urgjencës do të njoftohen.

Siguria dhe Shërbimi

Koha për shërbim? SEAT CONNECT e bën më të lehtë caktimin e takimeve dhe ju mban të përditësuar. Butoni i thirrjes së emergjencave ju vë në kontakt të drejtpërdrejtë me ne. Ne do t'ju ndihmojmë menjëherë.

Distancë në udhëtim

Shijoni aksesin në Ateca tuaj nga smartfoni juaj. Kyçeni dhe zhbllokoni atë, aktivizoni ngrohësin e tij të parkimit* ose zbuloni se ku është parkuar.

Infoargëtim në internet

SEAT CONNECT përmirëson sistemin tuaj të navigimit dhe ju ofron një gamë të gjerë funksionesh online për median, kontrollin zanor dhe navigimin.

Mehr zu SEAT CONNECT
SEAT CONNECT App

Të jesh i lidhur do të thotë të përfitosh më shumë nga jeta. Menaxho shërbime të shumta CONNECT, duke përfshirë aksesin në distancë nëpërmjet aplikacionit SEAT CONNECT.

Mehr zu SEAT CONNECT

Aksesorë

Plane të mëdha? Merrni aksesorët e duhur për të marrë gjithçka që ju nevojitet me vete. Sigurt. I mbrojtur. Të rehatshme.

Mbajtëse biçikletash për fiksimin e rimorkios

Më shumë rrota, më shumë argëtim. Ju mund të transportoni të gjitha llojet e biçikletave në shinat e aluminit, në mënyrë që të mund të hidheni direkt në aventurë. Pa stres, thjesht argëtim.

Zbuloni hapësirat e biçikletave SEAT
Kindersitz KIDFIX 2S

Dein wertvollster Passagier perfekt versorgt. Der KIDFIX 2S ist ein zertifizierter Kindersitz, der problemlos in deinen SEAT Ateca passt, um deinem Kind maximalen Schutz zu bieten.

Raft skish Xtender

Mbroni shpinën tuaj. Ski Rack Xtender mund të tërhiqet lehtësisht për ngarkim të përshtatshëm, duke ju lejuar të ngarkoni deri në 5 palë ski ose 2 snowboard në SEAT Ateca tuaj.

Mbrojtja dhe organizatori i pragut të ngarkimit

Ndani bagazhin tuaj dhe mbroni pragun tuaj të ngarkimit kur ngarkoni dhe shkarkoni.

Prerja e derës së pasme

Kjo shtesë e caktuar për SEAT Ateca tuaj.

Cili do të jetë i juaji?
4 SEAT Atecas për t'ju çuar atje ku dëshironi të shkoni.
 • Teknologji lider në një paketë elegante.

  E disponueshme me motorra benzine dhe nafte

 • Karakteristikat kryesore me përfundim të shkëlqyer.

  E disponueshme me motorra benzine dhe nafte

 • Pamje sportive, fuqi e pastër.

  E disponueshme me motorra benzine dhe nafte

 • Das Wesentliche zum Bestpreis.

  Erhältlich mit Benzin- und Diesel-Motoren

  • Teknologji lider në një paketë elegante.

   E disponueshme me motorra benzine dhe nafte

  • Karakteristikat kryesore me përfundim të shkëlqyer.

   E disponueshme me motorra benzine dhe nafte

  • Pamje sportive, fuqi e pastër.

   E disponueshme me motorra benzine dhe nafte

  • Das Wesentliche zum Bestpreis.

   Erhältlich mit Benzin- und Diesel-Motoren