5
Vite garanci *
në të gjitha modelet
SEAT

SEAT

Arona

Njihuni me partnerin tuaj të ri.

Njihuni me partnerin tuaj të ri.

Përshpejtimi (0-100 km/h)
8,2 s
SUV urban i gjithanshëm
Njihuni me bashkëpunëtorin tuaj të ri

Ndonjëherë gjithçka që duhet është një hap i vogël për të bërë një ndryshim të madh.

Pikat kryesore

Shikoni përreth. A shihni shtigje, pengesa apo mundësi?

Dizajni
Fenerët e plotë LED dhe daljet e ajrit me ndriçim

Ndriçoni rrugën me veçoritë inovative të dizajnit. Brenda dhe jashtë.

Teknologjia
Apple Music

Sinkronizoni sistemin tuaj të navigimit me llogarinë tuaj të Apple Music dhe transmetoni 75 milionë këngë pa reklama.

Siguria
Kabinë dixhitale 10,25" PLUS me asistencë udhëtimi

Teknologji e përmirësuar e sigurisë që largon stresin nga çdo udhëtim.

Lidhshmëria
SEAT CONNECT

Për një jetë në lëvizje. Me SEAT CONNECT ju keni akses në distancë në Arona nëpërmjet smartfonit tuaj. Përfitoni nga një sërë funksionesh dhe maksimizoni përvojën tuaj të drejtimit.

Më shumë rreth SEAT CONNECT
Dizajn

Gati për të zbuluar një dashuri të re?

Dizajni i jashtëm

Një grilë radiatori me thekse kromi, parakolp i përparmë i ridizajnuar me drita të rrumbullakëta mjegullore dhe fenerët e plotë LED, së bashku krijojnë një pamje të përparme që bie në sy.

Disqe aliazh 18" "Performance XP"

Parakolp i pasëm me tuba të integruar të shkarkimit

Fenerët e plotë LED

Shfaqni ngjyrat tuaja me tavanin me ngjyra në kontrast

Dizajn

Dizajn i guximshëm për ide të guximshme.

Dizajn i brendshëm
Hapësirë ​​për preferencat tuaja.

Timoni shumëfunksional prej lëkure

Bagazhi me dysheme të dyfishtë ngarkimi

Sistemi mediatik 8.25"

Ndriçim LED rreth daljeve të ajrit

Teknologji & Komfort

Teknologji që ju lejon të keni atë që dëshironi, kur e dëshironi. Nuk ka rëndësi se ku jeni.

Kabinë dixhitale 10" PLUS

Ekrani plotësisht dixhital siguron që të gjitha të dhënat tuaja të drejtimit të automjetit të shfaqen pikërisht aty ku mund t'i shihni lehtësisht.

Sistemi i zërit Beats Audio®

Tingujt e mëdhenj frymëzojnë lëvizje të mëdha. Beats Audio® me 6 altoparlantë premium, një subwoofer mbresëlënës dhe një amplifikues të fuqishëm 300 W për qartësinë më të lartë të zërit.

Djep karikimi me induksion

Thjesht vendoseni telefonin tuaj në djepin e karikimit me induksion për të shijuar karikimin me valë.

Asistent drejtues i parkimit

Sistemi gjysmë autonom skanon hapësirat e mundshme të parkimit ndërsa kaloni me makinë dhe më pas merr drejtimin për të siguruar pozicionin perfekt të parkimit çdo herë.

Siguria

Shoku më i mirë i shoferit

Sensori i pikës së verbër

Sensorët zbulojnë automjetet dhe biçikletat që afrohen nga pas nga një distancë deri në 70 metra dhe ju paralajmërojnë nëse ndërroni korsinë ose parakaloni.

Travel Assist

Sistemi gjysmë autonom i drejtimit, i cili është efektiv në të gjithë diapazonin e shpejtësisë, ju mban në korsinë tuaj, zbulon automjetet përpara dhe rregullon shpejtësinë sipas rrjedhës së rrugës.

Berganfahrassistent

Për të ndihmuar shoferin kur niset në një kodër, ky sistem ruan presionin e frenimit për një periudhë të shkurtër kohe pasi këmba të hiqet nga pedali i frenimit, duke parandaluar lëvizjen e automjetit.

Njohja e shenjave të komunikacionit

Zbulon kufijtë aktualë të shpejtësisë dhe kufizimet e tjera të shfaqura në kabinën tuaj dixhitale. E gjitha kjo falë kamerës së përparme të integruar.

SEAT CONNECT

Lidhjet ofrojnë avantazhe. Seat Connect sjell botën dhe makinën tuaj në harmoni të përsosur - në mënyrë që të mund të shijoni jetën tuaj në maksimum.

Siguria dhe Shërbimi

Koha për një shërbim? SEAT CONNECT e bën më të lehtë caktimin e takimeve dhe ju mban celular. Butoni i thirrjes së avarive ju vë në kontakt të drejtpërdrejtë me ne, kështu që ne mund t'ju ndihmojmë menjëherë.

Qasje në distancë

Me SEAT CONNECT ju mund të shihni vendndodhjen e Arona-s tuaj, të kontrolloni statusin e automjetit dhe të dhënat e drejtimit, si dhe ta kyçni dhe zhbllokoni atë - të gjitha nga smartfoni juaj.

Infoargëtim në internet

SEAT CONNECT përmirëson automatikisht sistemin tuaj të navigimit me një gamë të gjerë funksionesh mediatike në internet, kontroll natyral të zërit dhe harta - në mënyrë që të gjeni gjithmonë rrugën më të mirë. Dhe jepini aventurës tuaj kolonën zanore që meriton me lidhjen pa probleme me Apple Music™ dhe Tidal™.

Aplikacioni SEAT CONNECT

Përfitoni më shumë nga jeta me shërbimet e lidhura pa probleme në telefonin tuaj. Mbani gjurmët e gjendjes së automjetit tuaj nga distanca me aplikacionin SEAT CONNECT.

Qasja në distancë dhe shërbimet e info-argëtimit në internet përfshijnë një periudhë prove falas prej një viti nga regjistrimi fillestar. Pas kësaj periudhe, do t'ju duhet të rinovoni Shërbimet për të vazhduar përdorimin e Shërbimit.

Aksesorë

A mendoni se dizajni i guximshëm i SEAT Arona nuk mund të bëhet më i mirë? Zbuloni aksesorët e duhur për preferencat tuaja.

Hapësirë për biçikleta

Hapësira e biçikletave mbështet deri në 2 biçikleta ose 60 kg dhe është i gomuar për të mbrojtur kornizat dhe e bën më të lehtë ngarkimin dhe shkarkimin.

Për më tepër informacion
Ndarëse dhe mbrojtëse për kafshët shtëpiake

Kjo pjesë është e përkryer për t'i mbajtur kafshët tuaja të lumtura dhe pa lëvizur. Ndan zonën e pasagjerit nga bagazhi dhe parandalon dëmtimin nga miqtë tuaj me katër këmbë.

Për më shumë informacion
Hapësirë për aksesorë sërfi

Rafti i sërfit mund të mbajë në mënyrë të sigurt deri në 2 dërrasa sërfi.

Hapësirë aksesorësh

Mbroni bagazhin e makinës suaj me këtë astar të papërshkueshëm nga uji dhe të qëndrueshëm të bagazhit

Formimi i dyerve të kapakut

Për një pamje që është e gjitha e juaja, dekorimi i argjendtë mat shton një stil shtesë në udhëtimin tuaj.

5 vjet garanci

SEAT ka zgjeruar raportin e tij çmim-performancë dhe ofron një theks të veçantë me garancinë 5-vjeçare. E vlefshme për të gjitha makinat e reja SEAT.

Kontakto
Garancia e lëvizshmërisë SEAT

Garancia e lëvizshmërisë SEAT ju premton ndihmë gjithëpërfshirëse dhe të besueshme në rast të një avarie ose aksidenti në një rrjet shërbimi shumë të kualifikuar të disponueshëm në të gjithë Evropën.

Zbuloni garancinë e lëvizshmërisë SEAT
Sigurimi

Mos i lini asgjë rastësisë. Zgjidhni sigurimin tuaj të Porsche Bank për të përfituar nga sigurimi plotësisht gjithëpërfshirës dhe për të marrë këshilla individuale.

Mehr zur Porsche Bank Versicherung
Cili do të jetë i juaji?
Zbuloni Arona perfekte për ju.
  • Shtoni një qëndrim në aventurën tuaj
  • Dizajn klasik i përjetshëm.
  • Bëni një udhëtim zbulimi.
  • Aftësi sportive.