5
Vite garanci *
në të gjitha modelet
Der SEAT

Der SEAT

Tarraco

für ein Leben, das es in sich hat

für ein Leben, das es in sich hat

Përshpejtimi (0-100 km/h)
6.3 s
SEAT Tarraco e-HYBRID

Më e mira e dy botëve?

Ju prezantojmë me SUV-in e ri e-HYBRID. Shijoni jo vetëm hapësirën, komoditetin dhe përshtatjen për të gjithë familjen, por edhe lëvizjen me emëtim zero në qytet.

Redukton konsumin e karburantit dhe kursen para.

Veçoritë

Zgjidhje inteligjente - ju me të vërtetë mund t'i keni të gjitha.

Dizajni
Drita e pasme LED "Infinity Light"

Zgjidhje inovative ndriçimi në formën e dritës së pasme të vazhdueshme të plotë LED.

Innenraum
Gati për plane të mëdha!

Një bagazh i madh me deri në 1920 litra hapësirë ​​për të gjitha hobet tuaja me sediljet e palosura. E disponueshme me 5 ose 7 vende.

Teknologjia
Navigimi në internet

Online dhe gjithmonë i gatshëm për të përmbushur kërkesat e një bote të elektrizuar. Gjeni rrugën më të shpejtë me të dhënat aktuale të trafikut dhe pikën më të afërt të karikimit.

Lidhshmëria
Climatronic

Rregulloni temperaturën e brendshme në mënyrë që Tarraco juaj të ketë gjithnjë temperaturë konstante të rehatshme. Me tre zona të rregullueshme individualisht.

SEAT Tarraco
Mund të jetë diçka më shumë?

Dëshira për më shumë është ajo që na shtyn. Më shumë vend. Më shumë stil. SEAT Tarraco i ri është SUV për ata që duan më shumë.

Dizajni

Një pamje e jashtme që i ka të gjitha. Dizajn i gjithanshëm dhe i fortë.

Dizajni i jashtëm

Një pamje e fuqishme dhe e guximshme që është gati për çdo sfidë me të cilën përballeni.

"Hola!" Drita e mirëseardhjes

Disqe të lehta 20” në një dizajn të mrekullueshëm

Starke und ausgeprägte Linien

Panorama-Glasdach

Dizajni

Më shumë vend. Më shumë stil. SEAT Tarraco është krijuar për të gjithë ata që duan më shumë nga jeta e tyre.

Dizajn i brendshem

Në përputhje me kohën: elementët ultra-modern të dizajnit të brendshëm përsosin çdo udhëtim.

9,2” Sistemi i navigimit.

Sediljet DINAMICA®.

Pasqyra e brendshme që zbehet automatikisht.

Deri në 7 vende.

Teknologji & Komfort

E pajisur me teknologji të avancuar që e bën çdo ditë më të lehtë.

Kabinë dixhitale 10,25" PLUS

Një kabinë dixhitale e konfigurueshme 10,25 inç lejon që tre funksione të pavarura të shfaqen njëkohësisht në fushën tuaj të shikimit.

Sistemi i zërit BeatsAudio™

Përforcues 400 W. Subwoofer i nivelit të lartë. 9 altoparlantë premium të akorduar. Tingull i shkëlqyer për t'ju frymëzuar në lëvizje.

Djep karikimi me induksion

Thjesht vendoseni telefonin tuaj në djepin e karikimit me induksion për të shijuar karikimin me valë, ndërsa amplifikuesi GSM maksimizon marrjen e smartfonit tuaj.

Full Link

Die Full Link-Technologie synchronisiert via Android Auto oder Apple CarPlay dein Smartphone mit dem Infotainment, sodass du unterwegs auf alle deine Medien und Kontakte zugreifen kannst.

SEAT Full Link-Technologie entdecken

Siguria

Vozitje e pakujdesshme, në çdo aventurë. Karakteristikat më të fundit të sigurisë ju lejojnë të përqendroheni në rrugë.

Ndihmë gjatë udhëtimit

Një sistem ndihmës gjysmë autonom për drejtimin që ju mban në mes të korsisë dhe në një distancë të mjaftueshme nga trafiku përpara.

Asistent parashikues i shpejtësisë

Në kombinim me sistemin e navigimit 9.2", kthesat dhe kufijtë e shpejtësisë zbulohen paraprakisht për të përshtatur sjelljen e drejtimit të Tarraco-s tuaj në përputhje me rrethanat.

Sensori i pikës së verbër

Nuk ka më pika të verbra. Sistemi ju paralajmëron për përdoruesit e rrugës që afrohen nga pas kur parakalojnë ose ndryshojnë korsi.

Ndihma para përplasjes dhe rrotullimit

Sistemi përgatit makinën për përplasjet e afërta duke shtrënguar rripat dhe duke mbyllur të gjitha dritaret. Nëse ndodh një përmbysje, aktivizohet telefonata elektronike.

LIDHJA E sediljeve

Gjithçka e lidhur. SEDILJA juaj. Gjithmonë pranë me SEAT CONNECT.

Siguria dhe Shërbimi

Teknologjia moderne e sigurisë kursen kohë të çmuar në rast urgjence. Sa herë që ndizet një dritë paralajmëruese ose kur shërbimi është në afat, të dhënat përkatëse u dërgohen tregtarëve tanë.

Aksesueshmëri në distancë

Shijoni aksesin në distancë nga smartfoni juaj. Kyçeni dhe zhbllokoni Tarraco-n tuaj, aktivizoni kontrollin e klimës dhe kontrolloni statusin e automjetit tuaj nëpërmjet aplikacionit.

Infoargëtim online

Përfitoni sa më shumë nga Tarraco juaj me SEAT CONNECT. Një shërbim plotësisht i lidhur që përditëson automatikisht sistemin tuaj të navigimit dhe ju ofron një gamë të gjerë funksionesh në internet për media, kontrolle natyrore zanore dhe harta, si dhe Apple Music™ dhe Tidal™.

e-HYBRID

Filloni dhe ndaloni me lehtësi procesin e karikimit ose përcaktoni një sjellje specifike karikimi. Menaxheri elektronik thjeshton menaxhimin e baterisë së makinës suaj dhe në të njëjtën kohë redukton kostot e karikimit.

Aksesorë

Keni plane të mëdha? Mirë.

Cilado qoftë rruga e re që merrni, ju mund të pajisni SEAT Tarraco tuaj për të përmbushur të gjitha nevojat tuaja.

Mbajtëse biçikletash për fiksimin e rimorkios

Projektuar për ngarkim të shpejtë dhe të lehtë. 2 biçikleta mund të transportohen në mënyrë të sigurt deri në një peshë prej 60 kg.

Prerja e derës së pasme

Kjo shtesë e caktuar për udhëtimin. Kjo veçori i jep automjetit tuaj një prekje të estetikës individuale. Zgjidhni mes dy ngjyrave elegante: e zezë piano ose argjend.

Dyshekët e këmbëve

Mbani të pastër hapësirën e këmbëve të Tarraco-s tuaj. Tapetet e dyshemesë janë jashtëzakonisht të qëndrueshme për të shmangur konsumimin dhe gjithashtu për të përmirësuar rehatinë tuaj.

Bagazh i lartë

Praktike dhe e qëndrueshme. Projektuar për të rritur hapësirën e përdorshme dhe për tu rezistuar goditjeve. Gjithashtu e bën më të lehtë pastrimin e bagazhit tuaj pas një aventure familjare.

  Cili do të jetë i juaji?
  Zgjidhni nga 3 SEAT Tarraco për të gjetur atë të duhurin për ju.
 • Asnjëherë njësoj, e pandalshme

  E disponueshme me motorra benzine dhe nafte.

 • Gati për më shumë

  E disponueshme me motorë benzinë, naftë dhe e-hibrid.

 • Gjithçka që ju nevojitet

  E disponueshme me motorë benzinë, naftë dhe e-hibrid.